آبدرمانی

خواص آبدرمانی و هیدروجیم

خواص درمانی آبگرم معدنی فردوس :

 در خصوص خواص درمانی آبگرم معدنی فردوس باید گفت که یکی از معدود چشمه‌های شفابخش ایران و جهان است که بیماران دارای دردهای مفصلی و روماتیسمی و همچنین کسانی که از بعضی از بیماری‌های پوستی نظیر اگزما و عفونت​های قارچی رنج می‌برند، نتایج خوبی از این چشمه می‌گیرند.
دمای آب به‌قدری بالاست که تقریباً حرارتی گزنده دارد و اقامت در آن بیش از ۳۰ دقیقه ممکن نیست. از اینکه بگذریم باید به ترکیبات موجود در این آبگرم ازجمله به املاح سدیم، پتاسیم، منیزیم، مس و روی اشاره کرد.
با مقایسه‌ای که نسبت به نمک‌های محلول در آب این چشمه با نمک‌های موجود در لجن‌ها با خاصیت درمانی ساحل دریاچه ارومیه در ناحیه بندر شرفخانه به‌عمل‌آمده، این نتیجه به دست آمد که بعضی از این ترکیبات در هر دو مشترک هستند. این موضوع می‌تواند عامل مهمی در درمان بیماری‌هایی باشد که به بعضی از آن‌ها اشاره شد.

برخی از خواص دیگر آبگرم معدنی :افزایش جریان خونی .بهبود دردهای ستون فقرات . جلوگیری از پوکی استخوان .  بهبود دردهای مفصلی و عصبی .  افزایش میزان فعالیت قلب .  پیشگیری از رسوب سنگ در کلیه .  بهبود بیماری های روماتیسمی

هیدروجیم چیست؟

هیدروجیم، فضایی مثل باشگاه ورزشی است که در این فضا همه ی تمرینات ورزشی در آب صورت می گیرد.

فواید هیدروجیم:

۱٫در آب به علت کاهش وزن، فشار وارد شده بر مفاصل برداشته شده و می توان بدون آسیب به مفاصل به انجام تمرینات و حرکات ورزشی پرداخت.  این ویژگی به صورت خاص برای افراد دارای اضافه وزن و افرادی که دچار ناراحتی در مفاصل خود می باشند حائز اهمیت است.

۲٫مقاومت بالای آب باعث سوزاندن بیشتر کالری در مقایسه با ورزش مشابه در باشگاه های عادی می شود. تحقیقات اخیر نشان میدهد این مقدار چیزی حدود سه برابر است، یعنی در هیدروجیم می توان در زمان مشابه سه برابر بیشتر از باشگاه های عادی کالری سوزاند.

۳٫برقراری تعادل و یکنواختی در چربی سوزی عضلات که این امر سبب خوش فرم شدن بدن فرد میشود و  بعد از یک دوره مشخص تمرین در هیدروجیم به وضوح قابل مشاهده است.

۴٫آب در حین استفاده از وسایل ورزشی به عنوان یک محافظ اطراف بدن خصوصا ستون فقرات عمل میکند و مانع از اعمال نیروی اضافی به سیستم اسکلتی و عضلانی فرد میشود.

۵٫در هیدروجیم شاهد کاهش آسیب­های ورزشی در حین استفاده از تجهیزات  به میزان ۹۰ درصد کمتر نسبت به باشگاه های عادی می باشیم.

۶٫هیدروجیم انجام حرکات اصلاحی درست در آب در مقایسه با خشکی را به ارمغان می آورد.

۷٫به علت ویژگی شناور سازی آب، دامنه حرکات ورزشی به میزان قابل توجهی افزایش می­یابد.

۷٫تمرین در هیدروجیم به صورت ناخواسته همراه با ماساژ ملایم آب به بدن همراه است که جزء بهترین انواع ماساژ به شمار می آید.

۹٫آب به علت شستشوی مداوم منافذ پوست از ایجاد حس کسالت جلوگیری به عمل آورده و باعث افزایش انرژی فرد با گذشت زمان خواهد شد.

۱۰٫در هیدروجیم به علت ایجاد محدودیت در انجام حرکات دفعی و ناگهانی شاهد دردهای عضلانی بعد از ورزش نمی باشیم.

آخرین دیدگاه‌ها

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *